Programa Fiestas Barrio El Pilar 2019

.

PROGRAMA FIESTAS DEL BARRIO DEL PILAR 2019.

SABADO  5 DE OCTUBRE

9 h.- Pistas de petanca calle Venezuela

XIX Campeonato de petanca para la 3ª edad .

Colaboran: Laboral Kutxa,Supermercado AlCampo,Eroski Center Pilar,Café Van Gogh,Bar El Pilar, Caja Rural de Navarra, Bar Apache, Cafeteria Teo, Bar Zazpi, Cafeteria Scorpio,Bar Dena Ona y Panaderia Vitoriana.

JUEVES 10 DE OCTUBRE

De 18 a 19,30 h.. En Bar Puzzle (Plazuela de calle Nicaragua)

Pintxo pote con Animacion de magia y figuras con globos con mago Antxon.

Copatrocina: Bar Puzzle.

VIERNES 11 DE OCTUBRE

20 h.- Salida desde la Asociación de Vecinos en calle Lima.

Comienzo de las Fiestas con la salida de “Satorra”.

Pasacalles con la Banda de Salinas, patrocinada por Fundación Vital Fundazioa

21 h.- Sede Asociación de Vecinos en calle Lima.

Degustación gastronómica ofrecida por las Sociedades Hamabost, Ametza y Las Pampas.

De 20 a 23,30 h.. En Plazuela de calle Nicaragua

Concierto con los Grupos de rock: GARUFA ROCK ARGENTINO y ENDGAME

Copatrocina: Bar Puzzle.

SABADO 12 DE OCTUBRE

11 h. Calle Caracas

Gymkana ciclista de Escuelas de Ciclismo. Colabora Escuela de Ciclismo Aranako.

Desde 11 h.- Calle Panamá (entre Venezuela y Juan de Garay).

Feria artesanal.

11 h Polideportivo Divino Maestro .

Trofeo baloncesto junior femenino C.B.Araba: ASADOR10 GIBAJAS-EASO IBAIETA BASKET

13,30 h.- Parroquia El Pilar calle Puerto Rico

Actuación de la Banda Municipal de Música del Ayuntamiento de Vitoria Gasteiz.

17 h.Pista baloncesto calle Caracas

Inauguracion cancha desarrollada por proyecto comunitario Pompa 945

Organizan:CB Araba,BerpiztuProyect y KalezKaleVG

17,30 h.- Plaza Rigoberta Menchu (frente al Bar Garalbide)

Campeonato de Rana.

De 18´15 a 22,15 h.- Plaza entre calles Puerto Rico y Venezuela

Bailables con la Orquesta “ TSUNAMI”.

19´30 h.- Polideportivo Divino Maestro

Trofeo de balonmano :GURE AUZUNE-SEGUROS TRUEBA MUSKIZ

De 20 a 24 h.. En Plazuela de calle Nicaragua

Concierto con el Grupo de rock: BERRIZTU

Copatrocina: Bar Puzzle.

DOMINGO 13 DE OCTUBRE

10 h- Campo de Fútbol La Vitoriana

XXIX Trofeo de fútbol aficionado C.D. Gure Auzune

De 18,15 a 22,15 h.- Plaza entre calles Puerto Rico y Venezuela

Bailables con la Orquesta “ TSUNAMI”

LUNES 14 DE OCTUBRE

En Plazuela de calle Nicaragua ( frente a Colegio Luis Elejalde):

De 17´30 a 19´30 h. Fiesta infantil (talleres)

De 17´30 a 19´30 h. Gargantua para niños.

De 17,30 a 19,30 h. Castillo hinchable para niños.

A las 19´30 h. Chocolatada infantil ofrecida por la Sociedad Txinparta.

Colabora Bar Puzzle

18,30 h. Centro S.C. de Mayores El Pilar

Actuación Cuadro flamenco “ LA PULGA Y COMPAÑIA”.

Copatrocina: Centro S.C. de Mayores El Pilar

BARRACAS EN PLAZA DE LA CONSTITUCION DEL 11 AL 15 DE OCTUBRE.

DIA DEL NIÑO EN BARRACAS : 14 DE OCTUBRE.

ORGANIZA:COMISION RECREATIVA DE LA ASOCIACION DE VECINOS GURE AUZUNE

COPATROCINAN: FUNDACION VITAL FUNDAZIOA / LABORAL KUTXA/ CENTRO SOCIOCULTURAL DE MAYORES EL PILAR/ SOCIEDADES GASTRONÓMICAS HAMABOST, AMETZA, LAS PAMPAS Y TXINPARTA/ ASOCIACION TIEMPO LIBRE “HEGOTRAIAK EL PILAR”.

PATROCINA: AYUNTAMIENTO DE VITORIA GASTEIZ.

PILAR AUZOKO 2019KO JAI EGITARAUA

URRIAK 5, LARUNBATA

09:00etan – Venezuela kaleko petanka pistetan

XIX. petanka txapelketa, adinekoentzat.

Laguntzaileak: Laboral Kutxa, Supermercado Alcampo,Eroski center Pilr, Café Van Gogh, Bar El Pilar , Caja Rural de Navarra,Bar Apache,Cafeteria Teo,Bar Zazpi,Cafeteria Scorpio,Bar Dena Ona eta Panaderia Vitoriana.

URRIAK 10, OSTEGUNA

18:00etatik 19:30era Puzzle tabernan (Nikaragua kaleko plazatxoa)

Pintxo-potea,Antxon magoak girotuta: magia eta globoz egindako irudiekin.

Laguntzailea: Puzzle taberna

URRIAK 11, OSTIRALA

20:00etan – Auzo elkartetik (Lima kalea) abiatuta,

jaien hasiera, Satorraren irteerarekin.

Kalejira, Gesaltzako bandarekin. Laguntzailea: Vital Fundazioa

21:00etan – Auzo elkartean (Lima kalean),

Gastronomia produktuak dastatzea, Hamabost, Ametza eta Las Pampas elkarteek eskainia.

20:00etatik 23:30etara Nikaragua kaleko plazatxoan

Rock-talde hauen kontzertua: GARUFA ROCKARGENTINO ETA ENDGAME

Laguntzailea: Puzzle taberna.

URRIAK 12, LARUNBATA

11:00etan – Caracas kalean,

Txirrindulari eskolen bizikleta-gymkana Laguntzailea: Aranako txirrindulari eskola

11:00etatik aurrera – Panama kalean (Venezuela eta Juan Garai kaleen artean),

Artisau-azoka.

11:00etan.– Divino Maestro ikastetxeko kiroldegian

Araba CB emakumezko saskibaloi juniorra: ASADOR10 GIBAJAS-EASO IBAIETA BASKET

13:30ean – Pilarreko parrokian (Puerto Rico kalea).

Vitoria-Gasteizko Udalaren Musika Bandaren emanaldia.

17:00etan.Saskibaloi-pista Caracas kalean

3×3 txapelketa. Pompa 945 komunitate proiektuaren baitako pistalekuaren inaugurazioa Antolatzaileak: Araba CB ,BerpiztuProyect eta KalezKaleVG

17:30ean.- Rigoberta Menchu plazan (Garalbide tabernaren parean).

Igel toka txapelketa.

18:15etik 22:15era – Puerto Rico eta Venezuela kaleen arteko plazan,

Dantzaldia, TSUNAMI orkestrarekin.

19:30ean.- Divino Maestro ikastetxeko kiroldegian

Eskubaloi-trofeoa: GURE AUZUNE-SEGUROS TRUEBA MUSKIZ

20:00etatik 24:00etara Nikaragua kaleko plazatxoan

Rock-talde hauen kontzertua: BERRIZTU

Laguntzailea: Puzzle taberna.

URRIAK 13, IGANDEA

10:00etan – La Vitoriana futbol zelaian

Afizionatuen XXIX. futbol txapelketa S.D. GURE AUZUNE

18:15etik 22:15era – Puerto Rico eta Venezuela kaleen artean dagoen plazan.

Dantzaldia TSUNAMI orkestrarekin.

URRIAK 14, ASTELEHENA

Nikaragua kaleko plazatxoan (Luis Elejalde ikastetxearen parean):

17:30etik 19:30era – Haurrentzako jaialdia (lantegiak)

17:30etik 19:30era – Haurrentzako Gargantua

17:30etik 19:30era – Haurrentzako gaztelu puzgarria

19:30ean – Haurrentzako txokolate-jana, Txinparta elkarteak eskainia

Laguntzailea: Puzzle taberna.

18:30ean. El Pilar Adinekoentzako Zentro Soziokulturala

Actuación Cuadro flamenco “ LA PULGA Y COMPAÑIA”

Laguntzailea: El Pilar Adinekoentzako Zentro Soziokulturalak.

URRIAREN 11TIK 15ERA BARRAKAK KONSTITUZIO PLAZAN

BARRAKETAKO UMEAREN EGUNA: URRIAK 15

ANTOLATZAILEA: GURE AUZUNE AUZO ELKARTEAREN AISIALDIKO BATZORDEA

LAGUNTZAILEAK: VITAL FUNDAZIOA / LABORAL KUTXA / PILARREKO ADINEKOENTZAKO ZENTRO SOZIOKULTURALA / HAMABOST, AMETZA, LAS PAMPAS ETA TXINPARTA ELKARTE GASTRONOMIKOAK / “HEGOTRAIAK EL PILAR” AISIALDI ELKARTEA

BABESLEA: VITORIA-GASTEIZKO UDALA.